Úvod » Oblíbené mlsky pro ženy :-) » Bezlepkové proteinové tyčinky


    

Bezlepkové proteinové tyčinky

Dnes SLEVA!

Je to fuč :-(

 

Skladem: 0 ks
Příchuť
Běžná cena 68 Kč
Dnes akční cena bez DPH: 49 Kč
Dnes akční cena s DPH (15 %):
56 Kč
Hlídací pes:
Hlídací pes

Bezlepková tyčinka, která obsahuje úžasných 40% proteinů! 

 

Vysoký obsah bílkovin dělá z tyčinky super pomocníka při zdravém hubnutí. Tyto tyčinky jsou bezlepkové a neobsahují palmový olej! Jedna tyčinka obsahuje parádních 16 g bílkovin!

 

Výhody těchto proteinových tyčinek:

 1. Neobsahují palmový olej!
 2. Jedná se o zdravé mlsání, které tvému hubnutí neuškodí.
 3. Doplníš velmi důležité bílkoviny/proteiny.
 4. Tyčinky jsou bezlepkové.

 

 

Informace výrobce:

 

Z důvodu nezanedbatelného množství výhod, kterými se Protein Bar 40 Fair Power ® pyšní (čtěte níže), jen ve zkratce na úvod zmíníme, co v Protein Bar 40 Fair Power ® rozhodně nenajdete.

Protein Bar 40 Fair Power ® neobsahuje:

Nekvalitní zdroje bílkovin (hydrolyzát kolagenu, sójové bílkoviny, sušené mléko…). Ztužené (hydrogenované) tuky. Palmový či palmojádrový olej, slunečnicový a sójový olej jako hlavní zdroje tuků. Sladidla, aromata a zahušťovadla. Přidaný cukr, glukózové a glukózo-fruktózové sirupy. Polevu a extrudáty. Lepek. Vysoký obsah soli a nízký obsah vlákniny (či dokonce její absenci). „Unikátní“ směsi bílkovin, ze kterých nezjistíte procentuální obsah jednotlivých zdrojů. A mnoho dalšího…

Vše o složení:

Recepturu proteinové tyčinky Protein Bar 40 Fair Power ® jsme ladili celé dva roky, než jsme byli spokojeni. A proč tomu tak bylo? Je totiž velmi snadné vytvořit chuťově perfektní proteinovou tyčinku, pokud si pomůžete nekvalitním složením, které nerespektuje aktuální zásady racionální výživy (absence ztužených tuků, přidaného cukru, aromat, palmového oleje, sladidel atd.) a nároky sportovců na kvalitu a obsah bílkovin (nenahrazování kvalitních plnohodnotných bílkovin za sójový izolát, hydrolyzát kolagenu, sušené mléko apod.). Co ale není snadné, je vytvořit chuťově dokonalou tyčinku, ale zároveň při takové receptuře, za kterou se budeme moci, jako značka dbající v první řadě na kvalitu, hrdě postavit a obhájit si celé složení surovinu po surovině. Měsíce testování a ochutnávání se tak vyplatily a daly vzniknout jedné z nejlepších proteinových tyčinek na trhu! Nyní si představme veškeré výhody Protein Bar 40 Fair Power ® dopodrobna.

 • Obsahuje pouze plnohodnotné zdroje bílkovin – když se řekne „proteinová tyčinka“, všichni si jistě představí tyčinku, která má dodat v první řadě bílkoviny. Nicméně neměly by to být bílkoviny jen tak ledajaké. V případě Protein Bar 40 Fair Power ® jsme se zaměřili pouze na ty nejkvalitnější – konkrétně 80% koncentrát syrovátkových bílkovin (WPC 80) a 90% CFM mikrofiltrovaný izolát syrovátkových bílkovin (WPI CFM 90). Tyto zdroje bílkovin se totiž vyznačují vysoce anabolickým potenciálem a uspokojí tak nejednoho sportovce zaměřeného na budování svalové hmoty a maximální podporu její regenerace. 

 • Uveřejňuje absolutní poměry bílkovinných složek v produktu – tak, jak je to už u našich produktů zvykem, i Protein Bar 40 Fair Power ® má odhalené složení z hlediska procentuálního zastoupení bílkovin. V závislosti na volbě chuťové varianty tak můžete sami vidět, že takřka polovina produktu je tvořena pouze jen těmi nejkvalitnějšími bílkovinami!

 • Vysoký obsah bílkovin – ono číslo „40“ v názvu Protein Bar 40 Fair Power ® není žádným marketingovým matením zákazníka, nýbrž se jedná o označení procentuálního obsahu čistých bílkovin. To znamená, že s každou 40gramovou tyčinkou přijmete celých 16 g bílkovin! To už představuje slušnou porci stavebních látek pro Vaše svaly (běžně se v proteinových tyčinkách nachází pouze kolem 30 % bílkovin, a to ke všemu ve formě sójového izolátu, popřípadě hydrolyzátu kolagenu či sušeného mléka apod.).

 • Je BEZLEPKOVÁ – ano, čtete správně. Protein Bar 40 Fair Power ® je zcela bezlepková! Díky nejkvalitnějšímu technologickému zázemí, ve kterém vyrábíme proteinové tyčinky, a přirozeně bezlepkové receptuře jsme dosáhli toho, že si na své konečně přijdou i jedinci trpící celiakií či neceliakální glutenovou senzitivitou.

 • Je ohleduplná k životnímu prostředí – už od začátku tvorby receptury jsme byli zcela jasně rozhodnuti, že za žádných okolností nepoužijeme palmový či palmojádrový olej. Abychom správně, jako značka hrající fair, uvedli věc na pravou míru, je potřeba říct, že panenský (nerafinovaný) palmový tuk není z výživového hlediska žádné zlo, jak se mylně tvrdí, nicméně jeho výroba tvoří nezanedbatelnou ekologickou zátěž pro životní prostředí. Z tohoto důvodu jsme razantně odmítli jeho použití v jakékoliv formě.

 • Obsahuje řepkový olej jako zdroj omega 3 – ve složení proteinových tyčinek často můžete narazit na typické spektrum rostlinných olejů. Ve většině případů se používá palmový olej, ale v nezanedbatelné míře také olej slunečnicový či sójový. Vyjma palmového oleje jsou jmenované zdroje tuků bohaté na polynenasycené mastné kyseliny, které často výrobci zdůrazňují jako velkou výhodu. Nicméně to je pouze jedna strana rovnice. Bohužel výrobci, kteří tyto oleje použijí do své receptury, už nezmiňují druhou stranu rovnice, kterou je vysoký obsah omega 6 mastných kyselin. Při dnešním typickém způsobu stravování lidem z hlediska příjmu omega mastných kyselin však nejvíce chybí omega 3 mastné kyseliny (zdroje: ryby, řepkový olej, některé druhy ořechů a semínek). Tento nevyvážený poměr mezi omega 3 a 6 mastnými kyselinami je konzumací zmíněných olejů tedy dále prohlubován a z dlouhodobého hlediska si tak člověk zadělává na zdravotní komplikace (omega 6 se v organismu v případě nadbytečného příjmu chovají výrazně prozánětlivě).

 • Neobsahuje ztužené (hydrogenované) tuky – tento benefit částečně souvisí s naším rozhodnutím nepoužít palmový olej, jelikož palmový olej je pro použití v proteinových (a jiných) tyčinkách velmi často ztužován. Výrobce tím dosahuje například neroztékající se čokoládové polevy a soudržnosti všech použitých surovin. Nicméně při ztužování tuků dochází k tvorbě nežádoucích trans nenasycených mastných kyselin (trans-PUFA), které mají prokazatelně negativní vliv na zdravotní stav jedince, jelikož podporují vznik kardiovaskulárních chorob (1).

 • Nemá polevu – ačkoliv mohou být některé polevy chuťově atraktivní, my jsme od nich upustili nejen z důvodu možného vzniku potenciálních trans-PUFA (jak už bylo předesláno, většina polev, které můžete na proteinových tyčinkách nalézt, je vyráběna procesem vyžadujícím ztužení tuků kvůli požadovaným vlastnostem), ale také z důvodu praktičnosti. Při výrobě jsme totiž mysleli i na sportovce a aktivní jedince, kteří se pohybují v horkém klimatu. Ať už totiž ztužíte například čokoládovou polevu čímkoliv a jakkoliv silně, věřte, že typické letní klima poleva prostě nepřežije. A kdo by chtěl například při přestávce na horské túře či cyklovýletu konzumovat „rozteklou“ proteinovou tyčinku, která navíc nejde odlepit od obalu? My rozhodně ne. Samotná poleva může mimo to zhoršovat nutriční vlastnosti tyčinky - a ty by měly být přece na prvním místě.

 • Neobsahuje E476 (polyglycerolpolyricinoleát) – absence E476 je úzce spjata s absencí jakékoliv polevy (viz výše). Látka polyglycerolpolyricinoleát je silná emulgační látka, která napomáhá mísit vodu s tukem. Pokud výrobce použije přirozené emulgační látky (např. lecitiny), jedná se o logický a zdraví neškodný postup. Nicméně pokud výrobce použije polyglycerolpolyricinoleát, jeho snaha je snížit výrobní náklady, ale na úkor kvality produktu. E476 má totiž také kromě emulgačních schopností i schopnost tzv. „nastavovací“. Jednoduše řečeno, výrobce si může dovolit dát tenčí vrstvu (čokoládové) polevy, aniž by mu vznikly nežádoucí póry a průsvitná místa. Tím sice výrobce šetří náklady, avšak zdraví konzumenta už nikoliv.

 • Neobsahuje přidaný cukr a sladidla – jelikož proteinová tyčinka má být opravdu proteinová a nikoliv energetická, nechtěli jsme tyčinku doslazovat ani špetkou cukru či různými „cukernými“ sirupy (glukózový, glukózo-fruktózový či fruktózo-glukózový). O sladkou chuť se starají pouze přírodní zdroje ve formě ovoce a medu, které se pyšní nezanedbatelným množstvím vitamínů, minerálních látek, antioxidantů a fytonutrientů. V případě kokosové a ovocné tyčinky jsme použili dokonce i vybrané kusy lyofilizovaného (mrazem sušeného) ovoce!

 • Neobsahuje aromata a barviva – narazili jste někdy ve složení proteinových tyčinek na aromata či dokonce barviva? A zdálo se Vám to divné a zbytečné? Souhlasíme s Vámi, použití aromat a barviv je ve většině případů zcela zbytečné a výrobce se tímto krokem snaží pouze snížit výrobní cenu tyčinky na úkor její kvality. My takovou cestou jít nechtěli. O autentickou chuť se proto v případě kokosové tyčinky stará doopravdy pouze kokos, u arašídové tyčinky pouze arašídy a v případě ovocné varianty jen směs klikvy velkoplodé (některými výrobci v rozporu s legislativou nepřesně označované jako brusinka) a lyofilizovaných malin!

 • Neobsahuje konzervanty – jelikož suroviny, které používáme pro výrobu Protein Bar 40 Fair Power ®, jsou získávány pouze v tom nejčerstvějším stavu, nemusíme do složení přidávat konzervační látky prodlužující trvanlivost produktu. Koneckonců jsme zcela přesvědčeni, že jakmile tyčinku ochutnáte, jakákoliv další zásoba Protein Bar 40 Fair Power ® na Vašich poličkách bude okamžitě podrobena nekončícím chuťovým testům.

 • Pyšní se vysokým obsahem vlákniny a velmi nízkým obsahem soli – díky kvalitním ingrediencím a výrobnímu postupu jsme dosáhli vynikajících nutričních hodnot. Někteří výrobci se snaží vylepšit chuťové vlastnosti svého produktu tím, že do složení přidají určité množství soli, která, jak je známo, zvýrazňuje ostatní chutě (zejména sladkou). Tím se ale přímo úměrně navyšuje obsah sodíku a takový výrobek se může stát nevhodným například pro lidi s vysokým krevním tlakem, respektive pro jedince s nadváhou či obezitou. Jelikož jsme si vědomi toho, že proteinové tyčinky nejsou cílem pouze vrcholových či kondičních sportovců, ale také jedinců trpících například zmíněnými zdravotními problémy, uzpůsobili jsme proto složení Protein Bar 40 Fair Power ®, aby vyhovovalo požadavkům pro racionální stravování. Jelikož tabulka nutričních hodnot řekne více než tisíc slov, podívejte se níže a posuďte sami. Jen zmíníme, že například kokosová tyčinka obsahuje dokonce 12 % vlákniny!

 • Je vhodná pro vegetariány – pokud nevyznáváte přísnou formu vegetariánství (např. veganství, makrobiotika atd.) a konzumujete běžně kromě masa veškeré živočišné produkty, máme pro Vás dobrou zprávu. Protein Bar 40 Fair Power ® je pro Vás bezpodmínečně vhodná!

 • Dokonale chutná – měsíce ladění receptury nám umožnily ochutnat velké množství různých variant složení. Nicméně ta, kterou máte nyní možnost ochutnat, doopravdy stojí za to. Mohli bychom Vám zde popisovat, jak jsou jednotlivé příchutě dokonale chuťově vyvážené, ale beztak nám to neuvěříte, dokud sami neochutnáte. Ale co nám zajisté můžete věřit, je to, že jakmile jednou ochutnáte, jedna tyčinka Vám rozhodně stačit nebude.

 

Doporučené denní dávkování:

 • doporučená denní dávka závisí na hmotnosti (množství svalové hmoty), přijímané stravě a tréninkových cílech uživatele
 • proteinové tyčinky jsou přirozeným zdrojem bílkovin, proto konzumované množství přizpůsobte Vašim potřebám pro příjem kvalitních bílkovin
 • základní doporučená dávka je jedna tyčinka denně
 • vhodné je užití s menšími denními jídly (např. svačiny) nebo v předtréninkovém a potréninkovém časovém okně
 • Protein Bar 40 Fair Power ® nejsou náhradou pestré stravy

Tabulka nutričních hodnot:

  100 g 40 g    
  kokos arašídy ovoce kokos arašídy ovoce
energetická hodnota 1839 kJ
440 kcal
1805 kJ
431 kcal
1634 kJ
390 kcal
736 kJ
176 kcal
722 kJ
172 kcal
654 kJ
156 kcal
bílkoviny 40 g 40 g 40 g 16 g 16 g 16 g
sacharidy 19 g 22 g 18 g 7,6 g 8,8 g 7,2 g
- z toho cukry 10 g 13 g 11 g 4 g 5 g 4,4 g
tuky 20 g 19 g 16 g 8 g 7,6 g 6,4 g
- z toho nasycené mastné kyseliny 7 g 4 g 3,6 g 2,8 g 1,6 g 1,4 g
sůl 0,08 g 0,08 g 0,05 g 0,03 g 0,03 g 0,02 g
vláknina 12 g 6 g 7 g 4,8 g 2,4 g 2,8 g

Složení:

Kokos

 • syrovátkový proteinový koncentrát (WPC 80 %) 30 %, rozpustná kukuřičná vláknina, mikrofiltrovaný syrovátkový izolát CFM (WPI CFM 90 %) 15 %, med, kokos 9 %, mandle, řepkový olej, kakaové máslo, lyofilizovaný ananas

Arašídy

 • syrovátkový proteinový koncentrát (WPC 80 %) 29 %, datle, arašídy 18 %, mikrofiltrovaný syrovátkovýizolát CFM (WPI CFM 90 %) 12 %, rozpustná kukuřičná vláknina, kakaové máslo, řepkový olej, kakao

Ovoce

 • syrovátkový proteinový koncentrát (WPC 80 %) 30 %, rozpustná kukuřičná vláknina, mikrofiltrovaný syrovátkový izolát CFM (WPI CFM 90 %) 16 %, klikva velkoplodá (bezový koncentrát, slunečnicový olej) 15 %, datle, řepkový olej, kakaové máslo, mandle, lyofilizované maliny 2 %

Upozornění:

Potravina určená pro zvláštní výživu. Vhodné pro sportovce. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Výrobek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Ukládejte mimo dosah dětí. Dbejte na různorodou a vyváženou stravu a zdravý životní styl. V případě jakýchkoli obtíží po užití přípravku přerušte jeho užívání. Výrobce neručí za škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním. Skladujte a uchovávejte v suchu, chraňte před teplem a mrazem, chraňte před přímým slunečním zářením. Dbejte na dodržování návodu k použití. Výrobek může obsahovat stopy sezamu a ořechů.

Informace:

 • potravina určená pro zvláštní výživu, vhodná pro sportovce
 • ukládejte mimo dosah dětí
 • výrobek není určen jako náhrada pestré stravy
 • před použitím čtěte pečlivě informace a upozornění na etiketě výrobku
 • nepřekračujte doporučené denní dávkování uvedené na etiketě výrobku

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.

Hlídací pes
Watch DOG


Informovat na e-mail při změně:


       když cena klesne pod

        když produkt bude na skladě


Zadejte Váš e-mail: Opište text z obrázku: *
captcha